На 21 февруари 2020 г. (петък) в Правно-историческия факултет на Югозападния университет "Неофит Рилски" ще гостува заместник-министърът на външните работи на Република България Георг Георгиев. Той ще изнесе публична лекция на тема "Европейската перспектива на Западните Балкани". Срещата на заместник-министъра със студенти, докторанти, преподаватели и гости ще се състои в зала 301 на Учебен корпус №6 от 15:30 ч.

Преди срещата си с академичната общност на Югозападния университет, заместник-министър Георгиев ще открие документална изложба "140 години българска дипломатическа служба", любезно предоставена от Държавния културен институт към Министерството на външните работи. Експозицията ще бъде представена в 15:15 ч. във фоайето на Правно-историческия факултет. Тя включва четиринадесет табла, които проследяват етапите от историята на новата българска дипломация.

Посещението на заместник-министъра на външните работи Георг Георгиев в Югозападния университет е по покана на Правно-историческия факултет.

 

Кратка биографична справка за Георг Георгиев:

Професионално развитие

2010 - 2012
Главен секретар на Студентски клуб на политолога при СУ "Св. Климент Охридски"; председател на Студентски клуб на политолога при СУ "Св. Климент Охридски";

2011
Сътрудник в Европейски информационен център, асистент на д-р Андрей Ковачев - член на Европейския парламент

2014
Сътрудник в Европейски информационен център, асистент на Моника Панайотова - член на Европейския парламент

2013 - 2014
Съпредседател на постоянната комисия по Политики за Европа, Организация на Европейските студенти демократи(EDS), Европейска народна партия

2014 - 2015
Зам.-председател на Организацията на европейските студенти демократи (EDS), Европейска народна партия

2014 - до сега
Председател на Младежки ГЕРБ

2014 - 2017
народен представител в 43-то Народно събрание:

  • Член на Комисия по външна политика /28.11.2014 г. до 26.01.2017 г./;

  • Член на Комисия по европейските въпроси и контрол на европейските фондове /15.01.2015 г. до 12.11.2015 г./;

  • Член на Комисия по образованието и науката /12.11.2015 г. до 26.01.2017 г./;

  • Член на Временна анкетна комисия за проверка на всички данни, факти и обстоятелства за решения и действия по проекта АЕЦ "Белене" за периода от 2006 г. до края на месец септември 2016 г., довели до възникването на огромни задължения за българската страна /18.10.2016 г. до 26.01.2017 г./;

Образование

Магистър по Политическо консултиране,Софийски университет "Св. Климент Охридски"

Бакалавър по Политология, Софийски университет "Св. Климент Охридски"