Александру Бенегуи и Андрей Георгиувеану, студенти от Букурещкия университет „Спиру Харет“, Румъния, избраха да проведат своя стаж по програма „Еразъм+“ в катедра „Комуникационна и компютърна техника и технологии“ към Техническия факултет на Югозападния университет „Неофит Рилски“.
Стажът е съсредоточен върху разработването на интерактивни приложения, базирани на класическата игра „Живот“ на Джон Конуей. Проектът съчетава теоретични знания със съвременни технологични решения и намира практическо приложение в симулирането на сложни системи и анализа на динамични процеси в областта на компютърните науки и дигиталните технологии.
Тази инициатива е част от стратегическите усилия на Техническия факултет да насърчава международния академичен обмен и да предоставя възможности за участие в иновативни проекти. Целта е да се обогати образователният процес чрез свързване на теорията с реалната практика в динамичния свят на инженерството и съвременните дигитални решения.