Полина Георгиева и Виктория Петрова, студентки от специалност „Педагогика на обучението по български и китайски език“ към Филологическия факултет на Югозападния университет „Неофит Рилски“, взеха участие в националния кръг на международното състезание „Китайски езиков мост“. Тазгодишното издание на състезанието за студенти беше съвместно организирано от Институт „Конфуций“ – София, отдел „Образование“ към Посолството на КНР в България и Институт „Конфуций“ към Великотърновския университет и се проведе в три кръга – реч на китайски език, културна викторина и представяне на талант.

Двете участнички демонстрираха отлична езикова подготовка и задълбочени познания за китайската култура. В резултат на чудесното им представяне Полина Георгиева бе отличена с награда за талант, а Виктория Петрова – с награда за отлично представяне.

Постижението свидетелства за качествената подготовка на студентите по китайски език във Филологическия факултет. Класна стая „Конфуций“ при ЮЗУ „Неофит Рилски“ ще продължава активно да насърчава интереса към китайския език и да дава своя принос за културно-образователния обмен между България и Китай.

Напомняме, че университетът предлага безплатни курсове по китайски език за ученици от региона, както и безплатно обучение в рамките на специалността „Педагогика на обучението по български и китайски език“.